Świece woskowe


Świece woskowe były znane już kilkaset lat temu. Były one nie tylko źródłem światła, lecz także swego rodzaju lekarstwem. Już wtedy doceniano lecznicze i relaksacyjne działanie świec.

Świece spalają się bezdymowo, pozostawiając po sobie delikatny zapach miodu i propolisu. Palenie świec woskowych umożliwia wytworzenie naturalnego środowiska jonizującego, a to z kolei ma właściwości lecznicze. Przebywanie w pomieszczeniu, w którym pali się świecie, stabilizuje i pomaga uzyskać równowagę w układzie oddechowym – zapach udrażnia zatoki, łagodzi katar, pozwala odetchnąć osobom cierpiącym na astmę. Palenie świec działa kojąco także na układnerwowy – zapach relaksuje, uspokaja, pozwala pozbyć się negatywnych emocji; redukuje ciśnienie krwi i wprowadza w stan odprężenia.

Jony ujemne działają jak odkurzacz: pozbywają się wirusów, bakterii, pleśni i cząsteczek kurzu. Neutralizują zapach dymu papierosowego i każdą inną nieprzyjemną woń. Świece wykonane w 100% z wosku pszczelego, osłabiają skutki promieniowania urządzeń codziennego użytku. To dobra wiadomość dla tych, którzy każdego dnia korzystają z telefonów komórkowych i komputerów oraz innych urządzeń elektronicznych.

Aby poprawić swoje samopoczucie, ukoić nerwy i w pewien sposób oczyścić ciało i duszę – zaleca się palenie świec woskowych każdego dnia, od piętnastu minut do godziny.

Zobacz w sklepie