Propolis


Propolis – inaczej kit pszczeli. To mieszanka olejków eterycznych pochodzących z pąków drzew, wosku, pyłku i śliny pszczół. Masa ta przede wszystkim uszczelnia ul. Jednak propolis służy nie tylko pszczołom – kit pszczeli znalazł zastosowanie również w wielu dziedzinach.

 

W dermatologii: preparaty z dodatkiem kitu pszczelego są skuteczne w wielu chorobach skórnych – w bakteryjnym, ropnym, grzybiczym zapaleniu skóry, egzemach, czyrakach. Propolis świetnie radzi sobie również z odleżynami. W ortopedii, leczy ubytki kostne i zakażenia. Rany, które są leczone propolisem nie pozostawiają blizn.

 

Niesamowita mieszanka olejków eterycznych i pyłu pszczelego ma działanie przeciwzapalne. Jest skutecznym lekiem przy zapaleniu pochwy i szyjki macicy. Sprawdza się w leczeniu prostaty, wspiera leczenie pęcherza i cewki moczowej, oraz innych narządów wewnętrznych, takich jak żołądek, jelita czy dwunastnica. Propolis hamuje rozwój bakterii odpornych na antybiotyki, leczy drogi oddechowe i odtruwa organizm.

 

Ten niepozorny produkt stworzony przez naturę, to także wsparcie w terapii przeciwłuszczycowej. Dodatkowo cechuje go działanie antyoksydacyjne i przeciwnowotworowe. Oprócz leczniczych właściwości, propolis ma również działanie pielęgnacyjne: nawilża i wygładza skórę. Dlatego też pojawia się jako składnik wielu produktów kosmetycznych.

 

Przy stosowaniu tego cudu natury, warto wziąć pod uwagę fakt, że propolis jest silnym alergenem. Jest mieszanką, w której każdy pojedynczy składnik może uczulać, dlatego do stosowania go należy pochodzić ostrożnie.

Zobacz w sklepie